Fronius falownik- cena, opinie i porównanie falowników
Fronius to producent falowników solarnych pochodzenia austriackiego, z ponad 75-letnim okresem użytkowania, który dziś jest liderem na rynku dzięki jakości swoich produktów, wydajności, niskiej awaryjności, cenom, oferowanym gwarancjom i oferowanemu serwisowi technicznemu.
Oczywiście istnieje wiele rodzacji falowników, natomiast w tym artykule skupimy się tylko i wyłącznie na firmie Fronius.
Wpisz swój adres i otrzymaj darmową wycenę na inwerter Fronius!
Oprócz falowników solarnych firma Fronius oferuje również inne rozwiązania do instalacji fotowoltaicznych paneli słonecznych . Poniżej szczegółowo opisujemy, czym one są.
Produkty firmy Fronius
Głównymi produktami firmy Fronius i powodem, dla którego producent pozycjonuje się na szczycie swojej branży, są falowniki, ale to nie jedyne, co oferują.
Główne produkty, które firma Fronius udostępnia swoim klientom to:
- falowniki słoneczne
- Liczniki energii
- Inne rozwiązania pomiarowe i monitorujące
- Ładowarki do akumulatorów i inne akcesoria
Falowniki Fronius- modele
Fronius ma w swojej ofercie szeroką gamę falowników solarnych i są to:
- Primo
- Galvo
- Symo
- Symo Hybrid
- Eco
- Primo Gen24 Plus
- Symo Gen24 Plus
Różne charakterystyki i moce falownika Fronius sprawiają, że urządzenia dostosowują się do każdego rodzaju instalacji, zarówno mieszkalnej, jak i przemysłowej.
Fronius Primo
W Otovo dołączamy falownik Fronius Primo do naszych instalacji fotowoltaicznych.
Fronius Primo ma plon rzędu 98%, jeden z najwyższych na rynku.
Gama falowników stringowych ma zakres mocy od 3,0 do 8,2 kWn.
Ponieważ instalacje domowe mają mniejszą moc niż przemysłowe, zwykle wybierane są falowniki o niższej mocy.
Główne cechy odróżniające Fronius Primo od innych urządzeń, według producenta falownika, to:
- Konstrukcja Superflex : Ta konstrukcja pozwala zoptymalizować produkcję w przypadku resztek lub różnych orientacji dachu
- Dynamic Peak Manager : ten algorytm śledzenia zdolny do dynamicznego dostosowywania swojego zachowania podczas wyszukiwania optymalnego punktu pracy
- Snapinverter : Ta technologia została zaprojektowana w celu ułatwienia montażu falownika
- Zero Power : Umożliwia dostosowanie mocy, z jaką nadwyżki wytwarzane przez system fotowoltaiczny są odprowadzane do sieci, co jest coraz powszechniejszym wymogiem firm energetycznych
- Zintegrowana komunikacja danych : Możliwość bezprzewodowego połączenia przez WLAN (WiFi), ale także przez Ethernet. Pomoc w zarządzaniu energią poprzez serwer WWW i liczne interfejsy do monitorowania produkcji i zużycia fotowoltaiki
- Smart Grid Ready : Technologia ta sprawia, że falowniki są kompatybilne z ewolucją technologiczną sieci elektrycznych, które każdego dnia zmierzają w kierunku bardziej inteligentnych form.
Gwarancja , jaką firma Fronius oferuje na tę gamę falowników, jak również na inne produkowane przez siebie , wynosi 7 lat .
Fronius Symo Gen24 Plus
Fronius produkuje również model Symo Gen24 Plus . Podobny w funkcjonalnościach do modelu Primo, inwerter ten jest trójfazowy i dlatego jest częściej stosowany w instalacjach przemysłowych . Jednak, rzadziej są stosowane do instalacji trójfazowych w budynkach mieszkalnych. W Otovo proponujemy naszym klientom tego typu falownik.
Podobnie jak wszystkie modele tego producenta, spełnia on szereg innych funkcji , wśród których jest zarządzanie energią, standardowo zintegrowane połączenie WLAN, połączenie Ethernet oraz łatwa integracja komponentów innych marek.
Jego moc waha się od 6,0 kWn do 10,0 kWn, a sprawność około 98% .
W zakresie akumulatorów kompatybilnych z tymi falownikami w Otovo oferujemy naszym klientom następujące marki i modele:
Od producenta BYD:
- Skrzynka akumulatorowa Premium HVS 5.1
- Skrzynka akumulatorowa Premium HVS 7,7
- Skrzynka akumulatorowa Premium HVS 10.2
- Skrzynka akumulatorowa Premium HVM 11,0
- Skrzynka akumulatorowa Premium HVM 13,8
- Skrzynka akumulatorowa Premium HVM 16,6
- Skrzynka akumulatorowa Premium HVM 19,3
- Skrzynka akumulatorowa Premium HVM 22,1
Od Enphase:
- Encharge 3
- Encharge 10
W zależności od mocy znamionowej falownika należy dobrać odpowiedni akumulator.
Fronius Galvo
Fronius Galvo to falownik o mniejszej mocy niż Primo. Zakres wynosi od 1,5 kWn do 3,1 kWn. Podobnie jak Primo, połączenie internetowe odbywa się za pośrednictwem sieci WLAN lub technologii kart plug & play. Jego wydajność jest bliska 96% , będąc nieco niższa od modelu, z którym pracujemy w Otovo.
Fronius Symo Hybrid
Symo Hybrid to propozycja firmy Fronius do instalacji offf- gridowych, ale może być również stosowana z systemami modułów fotowoltaicznych podłączonych do sieci elektrycznej. Zakres mocy tego modelu wynosi od 3,0 kWn do 5,0 kWn. Jednak falownik może przetwarzać do 8,0 kW, aby tymczasowo magazynować nadmiar energii w instalacjach poza siecią.
Wydajność Symo Hybrid jest wyższa, gdy system jest nadal podłączony: prawie 98% . Spada to jednak w przypadku systemów izolowanych, gdzie ledwie przekracza 95%.
Jeśli chodzi o akumulatory kompatybilne z tym modelem falownika, które umieszczamy w naszych zakładach, mamy następujących producentów i modele:
BYD:
- Skrzynka akumulatorowa Premium HVM 8.3
- Skrzynka akumulatorowa Premium HVM 11,0
- Skrzynka akumulatorowa Premium HVM 13,8
- Skrzynka akumulatorowa Premium HVM 16,6
- Skrzynka akumulatorowa Premium HVM 19,3
- Skrzynka akumulatorowa Premium HVM 22,1
Od Enphase:
- Encharge 3
- Encharge 10
Fronius Symo
Natomiast Fronius Symo w porównaniu do wersji hybrydowej ma szeroki zakres mocy, od 3,0 kWn do 20,0 kWn . Ten falownik jest trójfazowy , dlatego może być używany tylko zarówno przy instalacjach przydomowych jak również przy firmowych czy gospodarstwach rolnych.
Wydajność Symo wynosi 98% , będąc jednym z inwestorów z najmniejszymi stratami, podobnie jak model Primo.
Fronius Eco
Fronius Eco to falownik o największym zakresie mocy. Przeznaczone są do dużych instalacji solarnych. Jest kompaktowy i łatwy do zainstalowania zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz.
Moc znamionowa wynosi 25,0 i 27,0 kWn , a wydajność przekracza 98% .
Fronius Primo Gen24 Plus
Wreszcie, Fronius Primo Gen24 Plus to hybrydowy falownik jednofazowy. Oznacza to, że sprawdza się zarówno w instalacjach off-grid, jak i podłączonych do sieci elektrycznej.
Zakres mocy waha się od 3,0 kWn do 6,0 kWn, co czyni go idealnym do instalacji domowych.
Baterie kompatybilne z tymi falownikami słonecznymi to:
Od producenta BYD:
- Skrzynka akumulatorowa Premium HVS 5.1
- Skrzynka akumulatorowa Premium HVS 7,7
- Skrzynka akumulatorowa Premium HVM 11,0
- Skrzynka akumulatorowa Premium HVM 13,8
- Skrzynka akumulatorowa Premium HVM 16,6
- Skrzynka akumulatorowa Premium HVM 19,3
Od Enphase:
- Encharge 3
- Encharge 10
Podobnie jak w przypadku pozostałych falowników hybrydowych, wielkość baterii będzie determinowana przez wielkość systemu oraz moc znamionową falownika.
Jeśli jednak instalacja pozostaje podłączona do sieci elektrycznej, zaleca się stosowanie urządzenia Fronius Primo, ponieważ ma on nieco wyższą moc: 98% w porównaniu do 97,60% . Po odłączeniu systemu jego moc spada do 96,80% . Mimo to jest wyższa niż moc Symo Hybrid, która wynosi około 95%.
Wyceń swoją instalację z inwerterem Fronius
Inne rozwiązania i produkty firmy Fronius
Oprócz falowników firma Fronius oferuje również rozwiązania do monitorowania produkcji fotowoltaicznej, których zastosowanie może zwiększyć rentowność, ładowarki i rozwiązania do akumulatorów oraz różne akcesoria fotowoltaiczne.
rozwiązania monitorujące
Monitorowanie systemu paneli słonecznych jest niezbędne, szczególnie w przypadku instalacji podłączonych do sieci. Systemy monitoringu pozwalają poznać i kontrolować produkcję, zużycie oraz ilość odprowadzaną do sieci elektrycznej.
Na poziomie sprzętowym firma Fronius produkuje:
- Fronius Datamanager 2.0 , rejestrator danych umożliwiający połączenie z wszelkiego rodzaju aplikacjami
- Fronius Smart Meter , licznik energii lub inteligentny licznik, który umożliwia kontrolę zużycia, produkcji lub wyładowanej ilości
- Czujniki mierzące dodatkowe wartości takie jak nasłonecznienie czy temperatura otoczenia.
Jeśli chodzi o część oprogramowania , klienci mają dostęp do platformy internetowej Solar.web, gdzie mogą przeglądać wszystkie dane.
Ładowarki i inne akcesoria
Ładowarka Fronius Checkbox 500V wraz z inwerterami hybrydowymi jest idealnym rozwiązaniem do magazynowania energii i jest kompatybilna z różnymi rodzajami akumulatorów do paneli słonecznych . Dodatkowo producent poleca akcesoria takie jak złącza i zabezpieczenia specjalnie zaprojektowane dla jego urządzeń.
Fornius opinie
Firma Fronius cieszy się bardzo dużą popularnością na świecie. Nie bez powodu! Dzieki jakości, dobrej gwarancji na ich produkty użytkownicy mogą spokojnie spać i cieszyć się energią czerpaną ze słońca.
Fronius czy Solaredge?
Firma fronius to firma z bardzo bogatym doświadczeniem. Jest to firma która działa już od 1945 roku a od początku lat 90 zajmuje się produkcja falowników. Można śmiało powiedzieć, że jest to firma zbudowana na twardych fudnamentach i firma pozostanie na rynku jeszcze długo.
Z kolei firma Solaredge jest nieco młodsza, ponieeważ powstała w 2006 roku. Jest znana nie tylko z falowników do instalacji fotowoltaicznej, ale również z optymaliztorów mocy. Ich celem jest rozwinięcie się jako sprzedawca wszyskiego czego potrzbujesz do swojej fotowoltaiki.
Gwarancja na urządzenia firmy Fronius w standardize to tylko 2 lata. Jednak po zarejestrowaniu falownika na ich stronie instnieje możliwość uzyskania dodatkowych 3 lat gwarancji Fronius plus oraz dodatkowe 5 lat gwarancji Fronius. Łącznie gwarancję na ich prdukty możesz mieć na 10 lat w tym czasie firma Fronius pokrywa koszty sprzętu, transportu i opłatę serwisową.
Firma Solaredge pod względem gwarancji to zupełnie inna liga. Producent daje 12 lat gwarancji na falowniki i 25 lat na optymalizatory. Na dodatek gwarancja na falowniki może być rozszerzona do 25 lat. Jest to zdecydwanie większa gwarancja niż standard oferowany na rynku.
Cenowo te falowniki wyglądają podobnie, dlatego przy ich wyborze nie warto zwracać uwagę na cenę, ponieważ jest ona bardzo zbliżona.
Wybór jednak nie jest prosty. Jeżeli bardziej zalezy ci na długiej gwarancji warto wybrać falownik firmy Solaredge. Natomiast jeżeli cenisz sobie historię a zarazem innowacyjność to lepiej wybrać falowniki firmy Fronius.
Nie martw się nasi doradcy pomogą ci wybrać falownik odpowiedni do twoich potrzeb.
Fronius czy Huawei?
Firmy Huawei nikomu nie trzeba przedstawiać. Gigant na rynku elektroniki i innowacji, produkująca od telefonów do falowników do fotowoltaiki. Gama produktów tej firmy jest tak duża, że falowniki przy innych urządzeniach chowają się w cieniu. Jednak jak wyglądają w porównaiu do falownikow firmy Fronius?
Gwarancja wygląda podobnie. Gwarancja w podstawie wynosi 5 lat jednak można ją rozszerzyć do 10,15 i 20 lat.
Dodatkowym atutem jest to, że falowniki firmy Huawei są hybrydowe co sprawia, że można je łączyć z magazynem energii.
Dlaczego współpracujemy z firmą Fronius?
Głównym powodem jest to, że jest to marka wyróżniająca się jakością swoich produktów. Wysokiej jakości falownik solarny odpowiedni do instalacji fotowoltaicznej zwiększa opłacalność systemu fotowoltaicznego.
Ponadto firma Fronius oferuje jedną z najdłuższych gwarancji na falowniki stringowe i doskonałą obsługę techniczną, co jest bardzo ważne w przypadku produktów o długiej żywotności, takich jak instalacje na własne zużycie.
Kolejnym bardzo ważnym dla nas aspektem jest zaangażowanie firmy Fronius i Otovo w zrównoważony rozwój . Ten producent stale optymalizuje i unowocześnia swoje metody produkcji, aby wpływ na środowisko był jak najmniejszy.
Inni producenci falowników, z którymi współpracujemy
Oprócz firmy Fronius oferujemy naszym klientom możliwość uzupełnienia swojego systemu poboru własnego o falowniki lub mikroinwertery innych producentów, w zależności od potrzeb każdego domu.
- SMA to niemiecki producent fotowoltaicznych falowników fotowoltaicznych. Jego model sznurkowy Sunny Boy ma sprawność około 97%.
- SolarEdge — jego falowniki stringowe osiągają wydajność 98%.
- Enphase jest jedną z wiodących firm w branży mikroinwerterów. Główna różnica między falownikami stringowymi polega na tym, że moduły fotowoltaiczne są sterowane indywidualnie, co pozwala na większą optymalizację produkcji fotowoltaicznej.
- Huawei - jego hybrydowe falowniki pracują z podłączonymi lub izolowanymi instalacjami.
- Sofar Solar- to renomowany producent falowników i innych urządzeń fotowoltaicznych, który do niedawna najbardziej rozpoznawalny był na rynkach azjatyckich.
Każdy z falowników lub mikroinwerterów, z którymi pracujemy, lepiej nadaje się do określonych sytuacji. Przeprowadzając badanie zużycia w domu lub elementów takich jak dach, orientacja lub możliwe cienie, możemy polecić najbardziej odpowiedni falownik dla każdego domu.
Chcesz dowiedzieć się więcej na temat falowników? Przycztaj nasz artykuł w którym odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania z zakresu falowników
Wyceń swoją instalację z inwerterem Fronius